Kraj Austria

Stolica: Wiedeń
Powierzchnia: 83 871 km²
Ludność: 8,3 mln
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Język: niemiecki
Wiza: wiza nie jest wymagana
Napięcie: 220 V

Hochkar

Informacje ogólne

W Dolnej Austrii region Hochkar jest jednym z najpopularniejszych terenów związanych ze sportami zimowymi, który zapewnia doskonałe warunki narciarskie od grudnia do końca kwietnia. Chociaż tereny w okolicy samego szczytu Hochkar (1808 m n.p.m.) nie są tak rozległe jak w przypadku środkowej części Alp, miłośnicy narciarstwa alpejskiego, biegowego i snowboardu znajdą tam ośrodki odpowiadające najwyższym wymaganiom. Region nastawiony jest głównie na organizację wczasów rodzinnych i oferuje turystom z takim właśnie nastawieniem rozmaite formy relaksu i łatwe trasy zaprojektowane pośród baśniowych pejzaży. Na początkujących narciarzy czeka tam wiele tras ćwiczeniowych z wyciągami łagodnie podchodzącymi pod stoki i położonymi blisko kurortów. Coś dla siebie znajdą również doświadczeni narciarze (głównie na Hochkar), gdyż oferty poszczególnych ośrodków obejmują trasy od średnio zaawansowanych po wymagające nieco większych umiejętności. Rodzice z małymi dziećmi powinni z kolei zainteresować się terenami narciarskimi ski-areny Muckenkogel, Reidl-Pfarrboden i Puchenstuben. Region ma również tę zaletę, że po obfitych opadach śniegu, obok tras zjazdowych, można rozkoszować się szaleństwem freeride'u.

SKI INFO

Długość tras narciarskich
Hochkar (około 18 km)
łatwe – 4 km
średnie – 10 km

Narciarze początkujący
Muckenkogel, Reidl-Pfarrboden, Puchenstuben, Hochkar-Kids-Land.

Narciarze średnio zaawansowani
Hochkar.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Narciarze doświadczeni
Grosse i Kleine Otscherpiste, Kar-Abfahrt, Draxlerloch, Thomas-Sykora, Racing-Camp.

Narciarze biegowi
Lassingtal,Speckjausenloipe, rezrwat Otcher-Tormauer, Gosling, Lackenhof.

Snowboard i Freeskiing
Annaberg, Lackenhofu, Grosse i Kleine Otscher, snowparki ze skoczniami, rampami quaterpipe, halfpipe i poręczami.

Główne kurorty

Annaberg
Znakiem firmowym przyjemnego ośrodka narciarskiego jest imponująca panorama na Otscher, stoki przygotowane dla wszystkich poziomów umiejętności i system połączonych wyciągów. Nie brakuje tam wypożyczalni sprzętu narciarskiego, parku dla początkujących, a także specjalnie zaprojektowanego dla najmłodszych Kinderland'u. Stoki w razie potrzeby są zawsze naśnieżane, a dla bardziej wymagających narciarzy ciekawą ofertą dysponują szkółki skicross. Atutem kurortu jest także bliska odległość do Wiednia. Na miłośników białego szaleństwa czekają wyciągi orczykowe i krzesełkowe, a do dodatkowych atrakcji należą: boardercross, funpark, tor saneczkowy, curling, zimowe szlaki wędrowne oraz biegówki.

Hochkar
W samym sercu Apl Gostlinger położony jest spokojny ośrodek narciarski będący alternatywą dla zatłoczonych i głośnych kurortów w innych regionach Austrii. Malownicza miejscowość słynie z kameralnej atmosfery oraz z możliwości jazdy na zróżnicowanych trasach narciarskich o długości około 20 km. Najdłuższą trasą jest Standardabfahrt, z kolei najtrudniejszą Karabfahrt. Jeśli ktoś chce poszusować wieczorem w romantycznej atmosferze powinien wybrać się na oświetloną Almabfahrt, która znajduje się przy dolnej stacji kolejek. Jest to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, połączone dodatkowo z dziewiczą naturą i pięknymi widokami. Na stokach Annabergu i Lackenhofu wyszaleć mogą się snowboardziści, a ogrom tras dla narciarzy biegowych powinien zadowolić miłośników popularnych „biegówek”. Po wyczerpujących dniach romantyczne wieczory można spędzić w przytulnych restauracjach i przyjemnych „almach” serwujących lokalne przysmaki kulinarne. Do okolicznych kurortów oferujących doskonałą bazę hotelową i wspaniałe widoki należą Gostling i Lunz am See. Na miłośników białego szaleństwa czeka także snowpark, a nartostrady obsługiwane są przez rozmaite wyciągi orczykowe i krzesełkowe o dużej przepustowości. Do pozostałych atrakcji i udogodnień należą: bezpłatne skibusy, biegówki, oświetlone stoki, wyciągi dla dzieci, curling, rakiety śnieżne, tor saneczkowy, basen, jazda na łyżwach, kulig z zaprzęgiem konnym.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Gostling
Właściwie Gostling an der Ybbs razem z Hochkar tworzy największy w regionie ośrodek narciarski z dobrymi warunkami śniegowymi. Tereny narciarskie szczytu Hochkar w Alpach Gostlinger oferują narciarzom dobrze zagospodarowaną sieć wyciągów i świetnie przygotowane trasy, na których każdy znajdzie odpowiednie nachylenie do swoich umiejętności. Na terenie ośrodka działają szkółki narciarskie, w których można podszkolić swoje umiejętności oraz nauczyć małe dzieci stawiania pierwszych kroków w narciarstwie. Do pozostałych atrakcji Gostling należą: biegówki, ścieżki do wędrówek zimowych, plac zabaw dla dzieci, spacery na rakietach śnieżnych z przewodnikiem, kryty basen, Gostling Wellness, lodowisko, jazda na sankach i łyżwach.

Skimaps

Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg

Austria: Hochkar , Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg

Wybierz region Hochkar , Dolna Austria (SKI): Semmering Zauberberg